| costin007 a întrebat:

am o problema de vreo 2 zile urina are o culoare maronie dar nu mereu ba iese normala ba iese maronie ce poate fi tinand cont ca nu ma doare ceva sau sa ma simt nasol nimic ma simt normal doar ca ma ingrijoreaza foarte tare culoare urinei

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ȚigariExpirate a răspuns:

Bea cat mai multe lichide, cu cat bei mai mult cu atata culoarea e mai normala! Acele toxine sunt din ce in ce mai inchise pentru ca toxinele se instaleaza in apa aia si asa iese afara, cu cat apa e mai putina cu atata are mai multe toxine colorate in ea. bea lichide in cantitati mai mari sau mai des. Bafta!

| Deya_Meghy_1993 a răspuns:

Buna se datoreaza ca dvs nu consumati destula apa. Urina este concentrata, densitatea ei fiind mai mare decat in mod normal de aceea are acea culoare. Sfatul meu e sa consumati cat mai multe luchide pe zi. Daca culoarea persista vizitati un medic nefrolog.
Din auzite cel mai bun medic nefrolog este Dn dr. Ardeleanu Mihai.

| costin007 explică (pentru Deya_Meghy_1993):

De consumat consum cam 4litri pe zi pentru ca mi se face sete foarte des crezi ca este necesar sa consult un medic sau este ceva ce trece cu timpul multumesc

| Andreea_Deea_1998_hPBE a răspuns:

Buna. Poate fii din cauza unor medicamente care le ei in caz ca nu luati medicamente incercat sa mg la doctor pana atunci incercati sa beti fft mlt apa pentru a curata rinichii