| anonim_4396 a întrebat:

Betisoarele parfumate au vreun efect negativ asupra organismului? Citeam pe internet ca provoaca cancer, dar daca te iei dupa ce scrie pe internet afli ca ai deja cancer si inca vreo 10 bolilaughing.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In timp te afecteaza, tot trebuie sa murim de ceva intr.un final dar daca nu ai dureri de cap si alergie cand respiri mirosu cumpara.

| romeo78 a răspuns:

Da, bețișoarele au efecte negative asupra organismului, numai dacă sunt din cele ieftine, care au un producător necunoscut și observați că au multe substanțe chimice necunoscute.
Sunt și bețișoare bune, care folosesc și substanțe naturale, sunt autorizate și legalizate!

| anonim_4396 explică (pentru romeo78):

Dati-mi un exemplu de betisoare bune, cu substante naturale. Eu am cumparat de la un magazin niste betisoare ( 3 lei cutia ), dar ce sa inteleg de pe cutie pentru ca scrie in indiana. In fine, cred ca indiana. Pe eMAG am vazut ca exista si betisoare pe baza de lichid. Costa ca naiba. Vreo 300 lei sticla de 1 litru.

| romeo78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce e în limba indiană și a costat 3 lei cutia, ar trebui să nu le folosiți. Mergeți în hyper/supermarket și cercetați acolo ofertele privind aromoterapia! Da, poate costa 300 lei, dar este litrul! Dacă, ați cumpăra la sticluță, un produs de calitate, litru ar ajunge și chiar depăși valoarea de 300 RON. Eu zic că ar trebui să citiți cu atenție oferta de la eMAG, ce oferte sunt în magazine și cred că v-ar avantaja, dacă este de calitate superioară, produsul de la eMAG. Căci, nu cred că ați folosi pe lună mai mult de un litru.
Cercetați, calculați, comparați și luați decizia fiscală corectă!

| DenisIonut01 a răspuns:

Pai si daca noi iti raspundem aici, nu tot de pe net te iei? laughing

Unicul mod in care poti afla mai sigur este sa mergi la un pneumolog happy

| anonim_4396 explică (pentru DenisIonut01):

Eh,alea erau articole de sanatate ( chipurile ) cu ce au descoperit cercetatorii. Dar cercetatorii gasesc cancer in toate.

| gothicbat a răspuns:

Da, au, la fel cum are și aerul condiționat.
Nu știu dacă provoacă cancer, dar știu că fumul ăla nu face bine plămânilor, însă riscul să te îmbolnăvești e destul de mic, asta depinde numai și numai de rezistența organismului tău.
De ex: se știe cât de nociv e fumatul, totuși unii fumători fumează/au fumat toată viața lor și nu s-au îmbolnăvit niciodată, pe când alții au făcut-o și după 1 an de fumat.