| adokdgaok a întrebat:

Boala/sindromul charchot marie tooth afecteaza cresterea in masa musculara?

Dar cresterea in masa musculara poate opri sindromul CMT?

(am 14 ani si am fost diagnosticat cu el dar nu am nicio problema sa zic majora, sa spun ca nu sunt chiar la fel de apt pentru sport ca ceilalti dar pot sa-l fac) am oboseli dupa ce alerg mult, etc dar eu zic ca e normal.

pun intrebarea pentru ca nu vreau sa se agraveze si vreau sa stiu daca mersul la sala incetineste/opreste problema

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| TizZu15 a răspuns:

Poate este la inceput acest sindrom.Ori ai mult noroc si au gresit doctorii.winking
Succes!

| adokdgaok explică (pentru TizZu15):

Si raspunsul la prima intrebare? respectiv a doua

Nu cred ca a fost gresit pentru ca si mama are acelasi diagnostic.(are aproape 50de ani si merge bine)