| Redul a întrebat:

Imi puteti spune va rog daca este adevarat acel zvon cum ca mersul la sala afecteaza cresterea? Am 15 ani si practic sala de vreo 2 saptamani, nu pot sa ma plang, am facut febra musculara multa, dar imi doresc muschi ca toata lumea si as vrea sa stiu daca este adevarat ca opreste cresterea. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Din pacate pentru tine e adevarat

| Cosmin86 a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Serios? e adevarat?

esti doar un COPIL PAMPALAU care isi da si el cu parerea, nu?

Mai documenteaza-te

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ma daca si mamica ta ar fi crezut la fel acuma nu mai erai asa ca zi sarumana nenea si taci din gura.

| Yuzoo a răspuns:

Nu e adevarat...Cu un antrenor poti face sala cata vrei, el stie EXACT ce trebuie sa faci CAT faci si cum e CORECT sa faci ca sa nu iti afecteze oasele, cresterea etc. si sa ai probleme de sanatate pe viitor. Recomand sa iti iei un antrenor si sa nu faci de capul tau. Daca faci de capul tau regula cu cresterea se aplica.

| Andreiu68 a răspuns:

Salut! Uite am 16ani si fac sala de 1an. Adevarul e ca daca nu faci exercitiile corecte si cu greutate mare si te fortezi la inceput cand esti incepator 4luni de sala te apara pe coloana si pe muschiul care il lucrezi atunci(Daca te chinui tare si faci gresit exercitiile(pozitia si spatele drept si nu il misca te apasa pe coloana si acolo e baza cresterii coloana)Atunci cand faci spate umeri si tralez faci cu greutate mica si poti sa folosesti centura aia sa o pui la spate in jurul coloanei.Si creste greutatea pe masura de serie daca simti si cu centura si far ea ca te doare spatele sau te apasa pe coloana scade greutatea si mareste intensitatea (greutate mica mte repetari15-25)