| Dinu_Gabryel_1993 a întrebat:

Chiar este adevarat ca daca mersul la sala afecteaza cresterea?

Răspuns Câştigător
| AntrenorFitness a răspuns:

Cresterea in inaltime este determinata genetic. Nu este influentata de mersul la sala. Daca ai o varsta frageda, evita sa lucrezi cu greutati mari deasupra capului, care pun presiune pe coloana, pentru a nu te accidenta.
Pune accent si pe stretching, ca sa-ti pastrezi mobilitatea totodata.

7 răspunsuri:
| annaangel17 a răspuns:

Eee pe naiba. daca faci miscare, nu e nimic rau, ci din contra!
Daca folosesti steroizi....cam rau de tine.

| NumeciudatT a răspuns:

Intr-o anumita masura cam da.

| RinXIII a răspuns:

Daca te referi la greutati atunci da. Ramai mic pentru ca apasa pe coloana si nu mai cresti.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RinXIII):

Serios? daca apasa pe coloana nu mai cresti?

tu GANDESTI inainte sa spui vreo tampenie?

| Razvan5769 a răspuns:

De obicei daca vrei sa meegi la sala e bine sa mergi dupa 15 ani, deoarece abia atunci corpul inceteaza sa se mai dezvolte asa de mult.Si mai poti ramani scund daca ridici greutati

| MissCheeky a răspuns:

Nu. Eu fac sala de 3 ani si tot cresc asa ca...

| loriy a răspuns:

Daca faci mult pe coloana happy