| Juliapasavento a întrebat:

Bună, dacă am luat brufen 400mg, și conține codeina... dacă refuz drug test și merg la analizele de sange si urina tot o sa iasă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ar trebui.
oricum la sange cred ca se face diferenta

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

In prima faza accepti testarea sa vezi ce spune drug testar-ul, daca nu iese nimic? faptul ca tu refuzi testarea este ca si cum te incriminezi singur, sigur vei merge pentru analize la sange dar iti va suspenda permisul vreo 3 luni de zile, caci analizele se deconteaza de stat si dureaza costul fiind de cateva sute de lei de persoana! La urma vei primi neinceperea urmariirii penale dar ce faci cu permisul suspendat atata timp?

Ar trebui cat mai multi sa sesizeze ministerului faptul ca aceste drug testare nu au acuratete, ori le schimba cu ceva corect ori renunta, nu se poate sa lase oameni nevinovati fara permis!

Totul datorita unui sclav care a provocat incidentul de la 2 Mai!

De parca pana atunci nu se stia ca unii se drogheaza si conduc!

| Juliapasavento explică (pentru Simpatic):

Dacă refuzi drug test, te duce imediat la sânge și dacă doctorul te considera apt îți iei permisul înapoi. Dacă faci drug test și iese pozitiv abia atunci stai după INML sa iasă(6 luni).

| Simpatic a răspuns (pentru Juliapasavento):

Dupa ce te considera frate doctorul apt?
Daca iau benzodiazepine stie doctorul ce am eu in sange?

| Violleta2022 a răspuns:

Este posibil sa iasa... oricum permisul iti va fi retinut imediat, de la primul test si pana vin rezultatele de la spital cu rezultatul la sange, poate dura cateva saptamani sau luni.

Eu zic sa NU iei deloc codeina, ibuprofen sau ata medicatie care contien drogul codeina, mai ales daca vrei sa sofezi, ca sa nu risti sa ramai fara permis.

| StoicAnalysis a răspuns:

Pastrezi ambalajul pastilelor si prospectul la tine in caz de asa ceva

| elenafitosica a răspuns:

Ești sigur ca n ai luat nimic pe lângă nurofen?