| AsiSoyYo a întrebat:

Bun. deci mi-am muscat partea de interisor a buezi si daca mananc ma doare ingrozitor si daca ma spal pe dinti imi curge sange. Daca imi dau cu limba pe acolo ma ustura. ce problema am? A am uitat sa mentionez sunt ca niste punctulete miciute iestite in evidenta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Buna!
fiind vorba de buza interioara nu poti face mai nimic, trece de la sine cu timpul, am patit si eu la fel. Tot cea ce poti sa faci este sa-ti faci un ceai de pelin si sa gasesti o modalitate ca partea ranita sa intre in contact cu ceaiul cam 5 min, cel putin o data pe zi, de preferinta seara. Adica te clatesti cu el si tii cont sa tii mai mult in locul respectiv, dar ai grija sa nu inghiti.Mai poti de asemenea sa tamponezi locul cu vata sau altceva imbibata in ceai.
Ceaiul de pelin are proprieteti terapeutice foarte puternice, in special la rani, le inchide imediat. Ti-am spus sa ai grija sa nu inghiti pentru ce este destul de amar. Cand il cumperi de la farmacie sa intrebi daca e pentru uz intern sau extern, desi nu ai ce sa patesti daca inghiti cateva picaturi.
Sanatate!

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Cum adica ce problema ai ma? te-ai muscat singura ca fraiera si acum ai o rana acolo!

| Minks a răspuns:

Nu stii care e problema desi mai devreme ai zis ca ti-ai muscat buza? laughing

| Viviannnnnna a răspuns:

Nu.nu e grav iti trece! stiu cum e.si eu m-am muscat dupa anestezie big grinbig grinbig grinam avut-o si umflata. da trece. o sa traiesti!