| anonim_4396 a întrebat:

Bun...deci nici nu stiu cum sa incep. E super jenant ca pun intrebarea asta aici, dar nu prea am de ales. Ieri sau alaltaieri am observat ca din sânul drept curge un lichid alb ( doar cand il străng) si e foarte putin (adică doar un punct alb se vede). Am 14 ani ( Nu mi am inceput viata sexuala, nu iau pastile). Am cautat pe internet pentru ca m-am speriat si am citit despre boli sau posibile sarcini ( Nu in cazul meu), dar mi e frica sa nu fie vorba despre o boala. Mi E super rusine sa vorbesc cu mama (chiar daca nu ar trebui să mi fie) Si e super jenant sa pun intrebarea asta aici, dar din ce am citit pe internet nu e nimic care sa se potrivească cu ce mi se intampla mie... daca stie cineva despre ce e vorba, va rog sa mi spuneti (tot nu pot sa cred ca am scris asta aici, dar sunt disperata)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| utilizatornou18 a răspuns:

Sa nu-ti fie rusine...altii pun intrebari de-a dreptul penibile.
N-ai de ce sa iti faci griji este absolut normal deoarece sanii se dezvolta, cresc si asa s-a produs o schimbare in interiorul lor si au eliminat acel lichid. Nu-i vreo boala totusi sa te linistesti poti sa iti faci un control la medicul de familie. El o sa iti faca un film si o sa vada cum esti Multa bafta

1 răspuns:
| DoctorulManhattan a răspuns:

Depinde ce fel de lichid. Te-as sfatui sa faci analize de sange pentru a vedea daca e o problema hormonala.