| Iana19 a întrebat:

Bunã! Sãptãmâna trecutã, vineri, am fost la dentist și mi-a extras o mãsea, acum e umflatã și am și ațe (intervenție chirurgicalã, mãseaua din partea superioarã, dreapta). Aveam infecție la ea așa cã am primit tratament. Problemele au început de sâmbatã, stãri de rãu 2 zile (febrã, amețeli, greațã) marți mi-a iesit un herpes destul de nașpa, miercuri am observat o patã mare galbenã pe obraz, aratã ca o vânãtaie, iar azi am vãzut cã am pe umãr puncte mici maronii. Nu mai zic cã tot umflat e locul unde am avut mãseaua. Nu știu sã fie reacție alergicã la tratament? Vã rog sã mã ajutați în caz cã v-ați confruntat cu probleme de genu. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DanyReyMisteryo619 a răspuns:

Cel mai recomandat este sa iei din nou legatura cu medicul care te-a tratat si vezi ce iti spune.