| onlychengs a întrebat:

Mi s-a umflat o masea si ieri am fost la dentist. Mi-a facut un tratament si acum iau antibiotic(Amoksiklav). Ieri nu era foarte umflata, dar acum e o diferenta foarte mare. Cam in cat timp o sa se dezumfle?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Dupa 3 zile o sa fie ok, evident tu iei tratamentul cat ti-a zis medicul.

| onlychengs explică (pentru alina2k18):

Asta e a doua zi de tratament
Teoretic de maine ar trebui sa inceapa sa se dezumfle, nu?
Tratamentul tine 5 zile

| alina2k18 a răspuns (pentru onlychengs):

Da, joi dimi o sa fie ok.

| laSoledad a răspuns:

In vreo saptamana. Trebuie sa iei intreg numarul de pastile recomandate de dentist, ca sa scapi de puroi si sa nu te abati de la programul indicat.