| untilizatorunic a întrebat:

Buna, a avut vreo data cineva hemoroizi cu sangerari mari, au fost sa treaca de la sine, ce ati facut pentru asta, daca ati fost la medic ce a facut medicul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Te rezolv eu sa iti caut link-ul trece cu supozitare si crema proctolog revin imediat
CUMPĂRĂȚI MAI MULTE CÂND GĂSEȘTI PT CĂ LA FARMACIE TE MINTE CĂ NU SE MAI FABRICĂ CA SĂ ÎTI VÂNDĂ PRODUSE LA 60 LEI pe când asta costa asa 20 lei si ai scăpat

ia si de rezerva ca tinute in frigider tin si 3 ani nu e problema ca au expirat de un an dacă stii că e bun și nu se mai găsește pentru că farmaciile au un profit prea mic la ele si nu au chef să le mai vândă atunci dacă tu le-ai ținut in frigiderul tău sunt bune dacă îți revine problema peste 3 ani

https://www.apoteca-farmacie.ro/supozitoare-proctolog-10buc-3588

SUNT PREA BUNE PREA ISI FAC DATORIA PREA TE VINDECĂ ȘI ASTA SPERIE FARMACIȘTII FAPTUL CĂ PREA SE VINDECĂ OAMENII si nu mai ajung la operații!
https://www.springfarma.com/hemoroizi/6831-proctolog-crema-x-20-g.html
https://www.prospecte.net/prospect-proctolog-crema/
https://wikikenko.com/product/proctolog-suppozituvar/

EU AM AVUT O BĂȘICĂ CA UN BALON SE UNFLASE PIELEA LA ANUS INTR-O PARTE CÂT O NUCĂ DE MARE si i-am aratat o poza unui prieten chirurg si ma programat de urgență să mă opereze dar așa in ultima secundă mi-a spus să încerc cu crema asta când i-am spus că îmi e frică de operație
pentru că dacă te operezi vindecarea este o chestie de durata si trebuie sa iei medicamente 3 luni să faci doar diaree si dacă te constipi cumva gata in incurcat-o in primele 3 saptamani se rupe operatia, Doamne fereste sa ai si un mic diabet sa nu stii de el si sa nu se mai sudeze.
E nașpa stiu cum e e cu sânge mâncărimi stres nervi miros frică de infectie...

Așa acum trebuie sa te speli la anus cu dusul nu te mai stergi cu hartie ci doar palpezi cu hartie de cea mai buna calitate dinaia cu 7 straturi cu parfum

stii de la ce ai facut hemoroizi de la TickTok si de la Facebook ai stat prea mult pe toaleta ai stat ore intregi cu telefonul in mână ca iti era lene să te ridici
inafară de asta te-ai șters cu hârtie higienica dinaia de carton ca glaspapirul care are culoarea aceea de hartie igienica de carton din hartie reciclata cu toate mizeriile cu tote gunoaiele daca vrei te iau cu mine la o grapă de gunoi să vezi cum se produce acea hartie higienica fara eticate fara analize fara avize sanitare
se iau cartoane la intâmplare se baga intr-o presa mare care le leaga
apoi le macina apoi le pune la dospit cu ceva lipici umbla viermii ăia mari ca șerpălăii de mari prin borhotul ăla apoi se ia borhotul ăla si se mai macină o dată se amestecă cu clei de oase si alte lipiciuri si asa fara sa fie in nici un fel tratat termic fara sa se puna vreun fel de desinfectat se trage in foi se usuca apoi se face un sul gigantic cred ca are 2 metri inaltime
apoi aceste sului sunt transportate la un atelier unde au o masina cu multe lame care portioneaza taie sulul acela acolo lucreaza tot felul de africani la negru fara analize pun mana pe ea si atât.
Nicăieri in tot fluxul acesta tehnologic nimeni nu isi face griji de sănătatea clientului final de ce virusi bacterii ar putea contine acel amalgan de carton tocat. Norocul tău, poate sa aiba toti virusii de pe planeta si toti microbii si tot...

https://wikikenko.com/product/proctolog-suppozituvar/

https://comenzi.farmaciatei.ro/......er-p300784

https://farmacia-viridis.ro/proctolog-crema-rectala-20-gr

ERA SĂ UIT DE ACUM INAIJNTE TU TREBUIE SĂ FACI SPORT PENTRU CA SA SE INTĂRESCĂ MUSCHII o dată cu mersul pe jos măcar 7 Km / zi incep si vasele capilare sa se irige si sistemul imunitar si acel muschi sa isi faca datoria

| untilizatorunic explică (pentru RxTx):

Multumesc mult pentru sfaturi, am reusit sa merg si sa il cumpar, legat de wc, chiar stau multisor pe el, o sa tin cont de asta si o sa merg fara telefon acolo, ce tine de sport, am citit asta si pe internet si am inceput sa fac si sport si produse alimentare care se recomanda am inceput sa le consum mai multe, sper ca sa imi treaca curand!

| RxTx a răspuns (pentru untilizatorunic):

De acum inainte 1 an nu o să te mai așezi pe wc, ori iti faci rost de o budă turcescă, ori te duci in parc pădure după copaci ori dacă ai de folosit o toaletă dinasta normală faci din aer, dacă ești la un bloc dinăsta comunist pui un cot pe quvetă cotul celalalt pe suportul de hârtie si te sprijini așa cât să nu se rupă mai mult de punct de reper ca să îti poți menține echilibrul.
bea si tu 5 litri de apa pe zi umbla cu sticla de apa după tine
nu mai bea sucuri deloc lasate de zahar
nu mai bea bere
cumpara sa ai un vin de la țărani in casă si faci spriț lung cu 60% apă si 40% vin
FĂȚI LIMONADĂ lămâia repară vasele de sânge dacă vrei zahăr la limonada pune miere de albine.
nu mai bea cafea pentru ca mărește tensiunea prin vasele de sânge.
BEREA FERMENTEAZĂ IN INTESTIN!
câdn iesi la bere cu băietii tu cumparăți câteva sticle din acest vin să le ai la tine in casa reci sa te duci cu vinul tau
https://produse-moldovenesti.ro/produse/kagor-garling

eu sunt un grumand si un betiv care merge pe planetă doar ca să tragă in morcov să bea si să mănânce brânză cu mucegasi si salam elvetian ținut la fum timp de 9 ani luat direct din afumătoare cu mâna mea din Geneva si rosii din solar cu gust de rosii si măsline direct de la producător de acasă
Așa că si cu vinurile fac la fel le-am băut cred că pe toate frantuzesti chiar si foarte scumpe oamenii câte o dată mă aplaudă cu o sticla de vin sau ma intreabă cu ce poate să se recompenseze când ii scap de un stres si le spun uite cu o sticla de vin dinaia
asa ca că după 20 de ani de experiență de drojdier Drosophila melanogaster
acum am ajuns la concluzia că acest vin este mai bun de cât cu sfinți
https://www.emag.ro/......DDM7VFBBM/

exista si versiunea mai ieftina chiar si la 8 lei sticla dar dacă tot iti cumperi ceva extraordinar de bun
iti recomand acest vin si chiar face si bine la organism pentru ca contine vitamine si vitaminele repara vasele de sânge de exemplu C...

Nu mai bea sucuri carbo... INCERCĂ SĂ EVIȚI CHIMICALELE SAREA SI PIPERUL MAI ALES PIPERUL si ardeii iuți pentru că piperul irită colonul iar adeii iuți acum când ai rană acoloi o să te usture si mai tare.

vezi că ai un buton acolo dacă ti-a plăcut primul meu răspuns prin care poti să declari acel răspuns ca fiind răspunsul câștigător!

| RxTx a răspuns (pentru RxTx):

Nu stiu dacă ai fost atent TU TREBUIE SĂ ÎTI CUMPERI CREMĂ PROCTOLOG SI SUPOZITOARE PROCTOLOG!
nu stiu dacă ai observat că ti-am dat link-uri si de supozitoare
https://www.google.com/......ps?/search

SĂ NU TE LASI PROSTIT DE FARMACISTE SĂ ÎTI DEA PROCTOGRIVENOL sau alte lucuri
ca farmacistele au tot interesul să nu te vindeci repede si de finitiv si să te tot duci la ele să fii abonat să nu iti treacă niciodată de finitiv
dar cu acest proctolog chiar iti trece pentru tot restul vietii
adică până când iar o să te așezi pe toaletă cu telefonul în mână

| Violleta2022 a răspuns:

Hemoroizii cu sangerari mari nu trec de la sine, trec cu tratatment local, cauterizare sau operatie.
Mergi la medic sa te consulte si sa vada natura lor si cat sunt de gravi, dar daca sangerarea este amre, atunci este destuld e grav.
Posibil sa fie polipi nu hemoroizi... natura lor trebuie investigata!

| relian a răspuns:

Hemorozii fara bisturiu nu trec, sau merge si fara daca is doara interni, dar tot trebuie eliminati, dar sunt si alte metode decat bisturiul, aia voiam sa zic.
Deci fara interventie nu exista remediu.Hemoroidul este de fapt o vena,deci un vas de sange de pe colon care se largeste,se mareste f mult,aia e tot. Odata ce s-a largit nul mai face nimeni la loc,decat eliminat.
Deci medicul te consulta,vede despre ce este vorba si iti spune ce ai de facut.
Ori bisturiu,ori ceva aparat cu ultrasunete,cateva sedinte si scapi.Dar in RO nu stiu daca au peste tto la oerice clinica metoda aia cu ce am zis ultrasunete,dar poti cauta sa vezi ce clinica face asa ceva.

Dar nu te gindi cu ultrasunete gata te-ai scos,laughing iti baga in fund ceva o scula laughing are o fereastra pe care vede unde este hemoroidul si apoi actioneaza asupra lui.
Dar trebuie cateva sedinte de astea.
Cu bisturiul e doara o singura interventie si ai scapat.

In rest ce auzi,ce zic unia de creme,de pistol cu apa laughing este timp si bani irositi aiurea.
Dar na,tu faci cum crezi,dar pe moment este bun sa consulti un doctor,ingtrebi si pe ala ce intrebi pe aici si vezi ce spune,intrebi si daca exoista remedii de astea creme,pantaloni scurti si atunci o sa iti faci idee cum sta treaba.

Majoriatea oamenilor nu stiu cei ala hemoroid,vad unu ceti da tot felul de linkuri spune sa faci sport laughing sa iti intaresti muschiu,care muschi? laughing e tare de tot omu,dar cum am zis nivi is peste tot,cu cit mai multa populatie cu atit si nr naivilor creste.

Inca odata iti zic, ala este un vas de sange, faci sport sa ce? Se retrage vasul de sange, wow te dai cu crema si gata faci sport venele pot si sa dispara laughing ala da tratament, sa ramaii fara vase de sange, circula singele wireless laughing

| relian a răspuns:

Sa revii si sa ne spui si noua cand o sa te vindeci facind sport si cu creme ce ai luat laughing chiar insist, sa arati si altora, sa dea faliment spitalele