| Girly97 a întrebat:

A patit vreodata cineva ceea ce am eu? De vreo doua saptamani ma doare piciorul stang atunci cand calc pe el, cand il rotesc sau cand apas pe el. Uneori pocneste si pocnetul creeaza o durere ingrozitoare de cateva secunde, dupa care nu ma mai doare, dar durerea revine mai tarziu. Ce pot face?
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate fi entorsă, luxație sau poate chiar reumatism. O radiografie, la spital, te-ar fi ajutat în stabilirea unui diagnostic.
Tu, de două săptămâni, stai cu durere, fără ca să încerci vreun tratament? Și reziști? Ești tu "bărbat", dar încă ești copil, deși încerci să faci pe curajosul.
Ia-ți de la o farmacie o cremă antiinflamatoare (Diclofenac, Fastum-gel, Clafen, Bengay etc) și începi tratamentul, până ajungi la spital. Mai multe amănunte, îți va oferi farmacista.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca vei merge la un medic vei primi cel mai corect raspuns.

| Girly97 explică (pentru neutrino):

As prefera mai intai sa aflu daca cineva a mai avut aceasta experienta.