| Radaut a întrebat:

Bună,
A slabit cineva semnificativ tinand dieta disociata?
Adica 3 zile legume+fructe/3zile carne/3 zile lactate (sau 1/1/1,2/2/2/,3+3).
Daca da aproximativ cat si in cat timp? Credeti ca este o dieta bună?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu este

| haileewatson a răspuns:

Vrei sa-ti dezechilibrezi metabolismul sau de ce ai face asa ceva? Peste un an o sa va plangeti ca aveti alte probleme Nu functioneaza. Ca sa slabesti trebuie sa fii intr-un deficit caloric, bineinteles manacand echilibrat si sanatos, nu o zi lactate o zi carne etc.

| Anamaria9916 a răspuns:

Eu foarte mult am slăbit ținând Keto. în prima săptămână 5 kg, apoi în jur de 2-3/ săptămână. Nu am făcut sport, poate dacă faceam pierdeam mai mult. Acum. știu că nu e ceea ce ai intrebat, dar poate te ajută, iar când voi să slăbesc mie îmi prindeau binr cât mai multe sugestii.