| Annnnnnne a întrebat:

Hei TPU scurgerile mele si-au facut apartia in urma cu cateva luni, vineri si azi putin mai abundent.

Aproape la 1 an dupa ce sanii au inceput sa se dezvolte, fetele trec printr-o perioada de crestere rapida. Ele cresc mult in inaltime si corpul capata roptunjimi. De regula prima menstruatie apare cam la 2 ani din momentul in care sanii au inceput sa se dezvolte si foarte repede dupa aparitia parului de sub brat sau in zona pubiana. O scurgere vaginala este de asemenea un indiciu ca menstruatia va veni in curand.

Am trecut prin astea, e posibil sa am menstruatia in urmatoarele luni?

Răspuns Câştigător
| xutza a răspuns:

E foarte posiil. dar nu te speria happy e totul bine si frumos. doar ai grija sa ai un absorbant mereu la tine si eventual lenjerie de schimb. sa nu uiti de durerile menstruale. cu o alimentatie sanatoasa si mult sport scapi usor de ele. succes! :*

1 răspuns:
| AddushAndrada a răspuns:

Da. Fi pregatita. Daca ai trecut deja prin acestea menstruatia poate aparea in orice moment.