| anonim_4396 a întrebat:

Aceasta intrebare este adresata in general fetelor. Nu stiu ce sa mai fac, sunt foarte trista. Nu pot sa slabesc nicicum! Sport fac regulat (4 h/saptamana) si mananc normal dar nimic nu se da jos de pe mine crying Nu stiu ce sa mai fac, va rog, ajutati-ma cu ceva sfaturi cum sa-i zic mamei ca vreau sa mai slabesc... Mi-e rusine sa-i spun dar cand o vad ca ea a slabit 7 kile, imi vine sa-mi iau lumea-n cap crying Mersii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sport regulat inseamna minim o ora pe zi. daca tii cura, atunci trebuie sa faci cel putin doua ore de sport intens pe zi, nu 4 ore pe saptamana. 4 ore pe saptamana nu este nici macar minimul pentru o viata normala.

| mariazet45 a răspuns:

Sa faci ce a facut mama ta. Probabil mai putine ore la calculator, mai mult mers pe jos, mai mult stres, mai multa treaba acasa si la serviciu si masa inainte de ora 7 seara.

| pwp a răspuns:

Si eu am problema ta...sad

| robisson6070 a răspuns:

Fa cel putin 2 ore zi sport, redu din mancarurile grase =>manaca mai putina paine si bea 2 litri apa pe zi

| Pitica_3139 a răspuns:

Stiu cum e nici eu nu pot sa slabesc doctora mi-a zis pana nu imi vine cilclu nu imi da nici un regim pentru ca trebuie sa vada da am probleme cu cladele si daca intrebi cati ani am am aproape 13. Asa daca ti-a venit ciclu du-te la doctor sa vezi daca ai probleme cu cladele daca nu ti-a venit asteapta (daca nu ti-a venit deloc )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar nu stiu la ce doctor sa ma duc`! Da, mi-a venit happy Sa ma duc la pediatru ca nutritionist cu cred ca este in Zalau...

| onlygodcanjudgeme a răspuns:

Ai putea incerca dieta aceasta: mananci doar compot de mere neindulcit si supa de pui fara sare, daca ti ai chef de o gustare poti manca un baton Fibrobar. Nu te infometezi si slabesti usor!