| Anonim2938 a întrebat:

Sall tpu.Sunt fata am 15 ani, 1.57 inaltime si 47 kg. In vreo 6-7 luni m-am ingrasat 10 kilograme ..nu sunt chiar deloc grasa. unii spun ca sunt slaba, dar cei din familie spun ca sunt grasa probabil pentru ca ei se obisnuisera cu mine sa fiu ff slaba pentru ca anul trecut aveam 35 de kg.Deci m-am gandit sa merg la alergat cu o colega, in weekend..pt k nu mananc deeloc sanatos adica mananc numai sandwich-uri si tot felul de prostii.am inceput sa merg de azi la alergat, dar nu stiu... daca sa mai merg..adica nu vreau sa slabesc deloooccrying si daca alerg slabesc si mai ales ca eu vroiam sa mananc putin mai sanatos..adica fructe, salata. bine nu numai asta..si altceva..mancare obisnuita.dar nu stiu.O sa slabesc daca fac mananc salata,fructe, mancare obisnuita si merg la alergat de 2 ori pe saptamana?sad dati-mi, va rog mai multe sfaturi.[[orice sfat e binevenit]] in vara vroiam sa merg la Kangoo Jumps acum nu pot pentru ca sunt cls a 8a..si am examene. Dau fundita la toata lumea care imi raspunde+ voturi! ajutati-ma plss

Răspuns Câştigător
| aspir69 a răspuns:

Ideea este sa mananci sanatoc. daca mananci salata si fructe, plus mancare (mai sanatoasa) poti sa te ingrasi in momentul in care cresti aportul de calorii, adica sa mananci mai mult. Sfatul meu este urmatorul : Mananca sanatos, fructe+legume iar restul gatit. Nu are rost sa te mai ingrasi pentru ca dupa aceea o sa-ti para rau si o sa vrei sa slabesti si nu o sa poti. O sa-ti fie greu. Acum ai greutatea ideala.

13 răspunsuri:
| XxRoyalxX a răspuns:

Uite se spune ca daca mananci verde mirosi bine, dar nu te ajuta sa slabesti mananca anghinare, sunt bune, cred thinking daca nu gasesti, incearca sa nu mai mananci paine multa, si dulciuri regulat, cam cat ai mancat si la pranz ca sa nu se puna, si nu manca seara decat grisine,winking si nu dormi as ade mult,

| Anonim2938 explică (pentru XxRoyalxX):

De ce sa nu dorm mult?sad

| Anonim2938 explică (pentru XxRoyalxX):

Eu vreau sa ma ingras...laughingnumai k nu vreau sa am celulita si de aia vreau sa fac sport + k a inceput sa mi se vada si gusa (barbia dubla) at wits' end si vreau sa fac putin muschi la picioare..atata tot..si nu stiu cum sa mananc..tot ca pana acum si cateva fructe sau sa mananc mai sanatos:legume, fructe, salate..etc,dar fara sa slabescsad?

| Anonim2938 explică (pentru XxRoyalxX):

Da-mi id tau pe privat..mai bine vb pe mess.

| XxRoyalxX a răspuns:

Pentru ca daca mananci seara si te culci, nu se digera tot, si bineteles, ca se punebig grin seara daca nu mananci mult seara, poti dormibig grin

| XxRoyalxX a răspuns:

Da pai celulita se pune fato daca mananci gras seara! si crezi ca daca te ingrasi nu se pun e celulita? ai innebunit?

| XxRoyalxX a răspuns:

Al meu? id-ul nu mersibig grin am mai patit eu multe chestii

| Yuii a răspuns:

Eu zic să alergi și să mănânci sănătos eu așa fac dar practic baschetul un sport greu poți să slăbești și din salate dar mai greu dar să știi că eu eram grasă nul trecut în a 3-a aveam 42 kg
acum în a 4-a am 42 kg deci e un progres pentru că cei din familie îmi spun slaba sau înalta dar m-am obisnuit cu sportul

| Yuii a răspuns:

Fundă? puppy dog eyes

| aspir69 a răspuns:

La inaltimea pe care o ai tu ai greutatea ideala.
P.S. Mananca legume ( varza, morcovi, rosii, castraveti, ardei, de preferat salata), fara grasime, carne fiarta( de pasare fara pielita), la gratar, si incearca sa nu mai mananci de la fastfood.

| Anonim2938 explică (pentru aspir69):

Nu mananc de la fast food...si dacalaughingmananc eu salata si fructe... legume nu slabesc?at wits' end

| aspir69 a răspuns (pentru Anonim2938):

Ideea este sa mananci sanatoc. daca mananci salata si fructe, plus mancare (mai sanatoasa) poti sa te ingrasi in momentul in care cresti aportul de calorii, adica sa mananci mai mult. Sfatul meu este urmatorul : Mananca sanatos, fructe+legume iar restul gatit. Nu are rost sa te mai ingrasi pentru ca dupa aceea o sa-ti para rau si o sa vrei sa slabesti si nu o sa poti. O sa-ti fie greu. Acum ai greutatea ideala.

| Mia98 a răspuns:

Buna! Greutatea ta e perfecta.(Uite povestea mea era grea(: aveam peste 67 de kile acum am 47 si1.57 si numi vine a crede _) Sa alergi poti doar o data pe saptamana asa pentru sanate si in primul rind... trebuie tu sa te simti in apele tale 0. Sper ca te-am ajutat.pup*