| ILoveYouSoMuch a întrebat:

Aceasta intrebare este pentru fete: am 10 ani si am scurgerea vaginala de aproximativ 9luni(nu are miros, nici culoare) si apropo ciclul nu mi-a venit niciodata. Acum cand am venit de la tara m-a apucat o durere INGROZITOARE de ovare. Simteam ca parca imi baga cineva un cutit in burta. Eu nu cred ca am racit, pentru ca am stat saptamana asta in casa, imbracata foarte bine si cu temperatura de 22-23 grade (temp. normala). As vrea sa stiu daca este normala aceasta durere. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Buna

Acea scurgere vaginala fara miros si fara culoare este un aspect normal deoarece ajuta vaginul sa nu se usuce.
Durerea ta de ovare poate fi influentat de mai multe nu numai ca ai racit, durerile de ovare apar frecvent intensificate sau nu in timpul actului sexual dar la tine nu este cazul. Mai mult poti sa tragi la partea ca o sa ai scurgere de culoare rosie in scurt timp.
Numai bine!
pa, pa

| Marisssolll a răspuns:

Da, aceasta durere sa-r putea sa fie normala. Mie una inca nu mi-a venit, dar tu poate ca estii mai dezvoltata si daca ai durerii groaznice, ar trebui sa iti vina, sa te pregatestii si daca nu o sa-ti vina, ar trebui sa discutii cu mama ta, sau sa te ducii la un doctor happy. Funditaa? love struck