| norb1t32 a întrebat:

Buna acu 2ani jumate am avut un traumatism cranio cerebral si abia acu o saptamana am scapat de tratament si de controale va rog spune-timi care ati trecut prin asta mai pot sta la soare si sa mananc ciocolata neagra sau cofeina dupa acest traumatism v rog frms! FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

De preferat sa eviti expunerea la soare, cafea, cola, ness, ciocolata, radiatiile UV, tv si calculatorul.

| norb1t32 explică (pentru SimonaCristina):

Da frate dar sunt copil nu pot s le evitcrying(((((

| CBits a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la un medic specializat sa iti spuna exact!

| SefTPU a răspuns:

Nu asculta raspunsurile, du-te la doctor!