| Raven_6701 a întrebat:

Acum 2 ore a inceput brusc sa ma doara foarte rau in partea inferioara a abdomenului. E o durere asemanatoare cu cea pe care o ai cand ai ciclu, doar ca mult mai puternica.Nu ma doare doar in partea dreapta(gandindu-ne la apendicita)ma doare toata partea inferioara, iar din cand in cand durerea parca se extinde si spre picioare. Ce anume poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Estera123 a răspuns:

Se mai intampla sa te doara cand esti constipata, ori in perioada ciclului (pe mine ma doare cu picior cu tot in perioada aia). Daca nu este niciuna din astea doua, ar fi indicat sa te duci la medic daca persista mai mult de 12 ore (dupa 12 ore-din cate imi aduc aminte-, apendicul incepe sa se inflameze si vei avea probleme grave).

| janvaljan a răspuns:

Apendicita este...