| Ioana01019 a întrebat:

Buna ziua! De o săptămâna ma doare in partea dreapta inferioară a abdomenului. De câteva zile a început sa ma doară și rinichiul drept. Oare ce poate fi? Ma puteți ajuta va rog? Se poate sa fie o sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Nu te putem ajuta, dar doctorul sigur te poate ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde știi că sunt rinichii? happy
Ia mai încearcă, poate îți pui singură diagnosticul... Mergi la doctor!

| Ioana01019 explică (pentru anonim_4396):

Măcar localizarea sa le o știu?

| PringAloe a răspuns:

Nu cred ca este vorba despre sarcina insa din pacate nu o sa gasesti solutia aici, daca problema persista de mai multe zile iti recomand sa te duci la medicul tau de familie, sa-ti faca un control si sa vada ce ar putea fi, posibil sa ai pietre la rinichi sau o usoara infectie urinara.
Multa sanatate!

| Hoghiz_Dana_1944 a răspuns:

Infectie urinara sau pietre la rinichi, dar nu noi putem da un diagnostic. Eu spun asta pentru ca de curand am avut o criza renala. Este extrem de dureros. Recomand o vizita la urolog pentru un tratament adecvat ca sa nu ajungi in situatia unei crize. Este ca la nastere, crede-ma pe cuvant!