| Denisa0954 a întrebat:

Acum 2 saptamani am făcut 2 injecții de no spa in mușchiul fesier. După 3 zile a început să mă doară mușchiul, si durerea inca mai continua cand merg sau cand stau pe partea aceea. Nu e umflat, zona nu e rosie sau alte semne. Din ce cauza ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am făcut 2 injecții. a început să mă doară...Din ce cauza ar putea fi?"

de ce te doare după injecție? De la injecție, dar știai și tu asta

| Denisa0954 explică (pentru sierra1):

Bai mor laughing
Am zis ca abia după 3 zile a inceput sa ma doara. Si inca ma doare. Ceea ce nu e normal, daca nu stiai

| sierra1 a răspuns (pentru Denisa0954):

"Bai mor "

nu mori, trece de la sine

| Denisa0954 explică (pentru sierra1):

Păcat ca prostia nu trece de la sine.

| ancaval a răspuns:

Tu ți-ai făcut injecțile? Injecția se face o dată în stângă, o dată în dreapta, și așa se continuă.

Hai pune compresă rece un pic, 2-3 minute. Stai 1 ora și pui din nou compresa rece 2-3 minute.
Dacă simți mai rău sau nu vezi deloc o ameliorare, mergi la medicul de familie, neapărat.

| Denisa0954 explică (pentru ancaval):

Nu, nu mi-am facut o singură. Oricum, fata de saptamana trecuta e mai bine.

| ancaval a răspuns (pentru Denisa0954):

Bine. Cum crezi tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai încordat mușchiul când ți-a făcut injecția e logic să doară. Însă cam mult 2 săptămâni.

| Denisa0954 explică (pentru anonim_4396):

Nu am încordat nimic laughing nu e prima oară când fac