| emaalexandra97 a întrebat:

De vreo 4 zile mi-am scrantit piciorul si inca nu mi-a trecut complet.pot merge,dar incepe sa mi se umfle foarte tare. dimineata isi revine dar cand merg putin se umfla din nou si nu stiu ce sa fac, si nici nu ma doare cand merg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Trebuie neapărat să mergi la medicul de familie, care probabil te va trimite la medicul ortoped.

Poţi lua aspirină sau paracetamol pentru a reduce inflamaţia.

Cel mai bine ar fi să nu mergi pe acel picior, faptul că se umflă când calci pe el înseamnă că ai o problemă la articulaţie.

Du-te URGENT la medic!

Multă sănătate!

2 răspunsuri:
| Tynnna a răspuns:

Orice neregula este semn al unei afectiuni. Poate chiar nu e nimic, dar chiar atat de greu sa fie sa iti rupi putin din timpul tau ca sa mergi la medic? Cu siguranta pentru un prieten ai merge, mergi si pentru tine! :*

| jimiciu a răspuns:

Du-te la medicul tau de familie si spune-i chestia astahee hee