| Laurentiuuu a întrebat:

Azi la fotbal am calcat stramb ͵ am putut merge ͵ dar nu alerga si nu am mai continuua. Dupa ceva h puteam merge dar cu usoare dificultate cand atingeam solul ͵ am pus gheata si me-am facut masaj ͵ dar nu cu o crema speciala pentru problema mea ͵ acum me-am pus o chestie ca sa imi tina stransa glezna͵ca un 'ciorap'. Oare este vorba de o entorsa grava͵medie͵poate mica? Daca nu misc piciorul nu am absolut nici o durere dar daca fac niste miscari simple stanga-dreapta ma doare si simt ca me-ar plesni ceva ͵ am sa merg la medic ͵ dar pana atunci o fii vorba de ceva grav? Multumesc ^^

2 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Daca ai avut senzatii de ameteala sau ai e posibil sa ai o fractura, daca e umflat e posibil sa ai doar o entorsa. In amandoua cazuri cel mai bine e sa te duci la medic.

| OnuOnulică a răspuns:

Vezi ca daca te mai doare rau cel mai bine te duci la doctor.