| freemind154 a întrebat:

De 3 saptamani mi-am facut gaura in ureche si se pare ca nu vrea sa se mai vindece, am dat jos cercelul medicinal deoarece era prea strans si facusem puroi, mi-a aparut un granulom in jurul gaurii(ca si un sambure din piele care se simte doar la pipait fara sa doara) zilnic bag cercelul inauntru de cateva ori(pentru a ma asigura ca nu se inchide gaura dar de fiecare data e dureros, parca imi deschide rana de fiecare data), lobul urechii este putin mai imflamat decat celalalt, nu stiu ce sa fac, ar fi o solutie sa nu mai bag capatul cercelului zilnic in ureche pentru a se vindeca cu riscul de a se inchide gaura? (tin sa mentionez ca nu pot sa-mi las nici un fel de cercel in ureche deoarece in decurs de 2, 3 zile se va infecta)

4 răspunsuri:
| ManeaAlex a răspuns:

Baga.ti cercei din argint si nu i mai scoate si iii baga in fiecare zi ca no sa.ti treaca niciodata rana... Si cheita nu o mai strange tare o pui doar putin

| Sofia97 a răspuns:

Buna asta mi s-a intamplat si me dar sa stii ca nu este grav, se pare ca fiecare reactioneaza in felul lui. Ceea ce am facut eu a fost sa ma dau cu o solutie numita Betadina care dezinfecteaza locul, e folositoare. Eu am lasat cateva zile urechea libera chiar cu riscul de a mi se inchide gaura dar asta nu s-a intamplat asa ca poate ar trebui sa inceri si tu. Succeshappy

| freemind154 explică (pentru Sofia97):

Urechea e vindecata dar granulomul e tot acolo, nu vrea sa dispara, daca o sa introduc ceva inauntru cred ca o sa mi se infecteze iar, ai reusit sa scapi de chist?

| Sofia97 a răspuns (pentru freemind154):

Buna, la mine dupa ce s-a vindecat in cateva zile au trecut si chisturile.