| Andreea_Bartic_ a întrebat:

Bună! Acum 3 zile m-a epilat sora mea cu ceară caldă în zona axilei. Pe moment au apărut niște puncte roșii și o durere acceptabilă, însă a doua zi m-am trezit cu pete roșii exact pe urma de la ceară pare.M-am dat cu cremă de gălbenele, cicatridină însă tot nu au dispărut. Aveți idee de ce și ce să fac ca să dispară?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anemona01 a răspuns:

O sa dispara dupa cateva zile, ai o piele mai sensibila si apar bubite si roseata.

| Andreea_Bartic_ explică (pentru anemona01):

Sper …arată de parca ar fi arsuri/vanatai