| Biancaaaaaaaa a întrebat:

Ajutor!
M-am epilat cu ceara de câteva zile si dupa mi-au aparut niste pete rosii care la un moment dat au disparut dar acum s- au transformat in niste pete inchise de parca ar fi niste semne lasate de la ceva arsuri, ca un fel de cicatrici.
Ce sa fac sa-mi dispara?

3 răspunsuri:
| Laila12Izabela a răspuns:

Cel mai probabil e din cauza epilarii cu ceara. Probabil ti-a ars pielea, ceva din compozitia din care a fost făcută ceara, mergi la farmacie sau la medicul de familie.

| utilizatornou18 a răspuns:

Și eu m-am epilat cu ceara recent și mi s-a întâmplat la fel. Bine ar fi sa mergi la dictor.el o sa îți prescrie o crema iar dacă ești minora o Primești gratuit de la farmacie.

| Iuliapp a răspuns:

Folosește ulei de măsline. o sa îți treacă