| Andrei7447 a întrebat:

Buna!
Acum 4 zile jucam fotbal si eram in poarta, la un penalty am aparat mingea care venea cu o viteza foarte mare si am reusit sa imi dau mana stanga peste cap. La inceput ma durea foarte tare, apoi la 2 zile de comprese ma mai durea doar cand incercam sa o misc in diferite pozitii. Si in ziua de astazi ma doare la fel de tare, numai ca in zona venelor, la incheietura a inceput sa imi apara vanatai fara a ma lovi sau ceva.
Nu ma dor, dar un coleg mi-a spus ca s-ar putea sa mi se fi incrucisat venele, eu fac sala si vreau sa stiu daca ma va afecta intr-un fel acest lucru, si daca nu este cazul venelor incrusisate, stiti alt motiv pentru care s-ar fi putut produce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Colegul tau vorbeste prostii. Am jucat atatia ani handbal, accidentarile astea sunt foarte frecvente. Nu exista luna in care sa nu fi avut macar un deget dat peste cap. Nu este nimic grav, o sa te refaci complet peste cateva zile. Incearca sa nu te fortezi in perioada asta.

| Alexdreww24 a răspuns:

Eu te-as sfatuii sa mergi la doctor la un consult asa a patit si un prieten de al meu ar putea fi foarte grav!❤
Funda?