| Milak_Kitty_2000 a întrebat:

Vineri m-am jucat fotbal si am stat in poarta. Am aparat o minge care venea foarte repede si nu am aparat-o corect. Palma mea s-a sucit la vreo 180 de grade. Dupa cateva minute de stat m-am pus inapoi ca nu mai durea asa tare, dar peste vreo 10 minute m-a lovit o durere indescriptibilă. Am pus apa rece,apoi cand am venit acasa,apa cu otet,Dilofenac si leacuri "băbesti". Azi e luni si am mana umflata si e albastra pana la palma si un pic mai sus cu "picatele" mov. De miscat o pot misca, dar tot doare cand o misc brusc sau daca vreau sa tin ceva in mana.
Ce mai pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dumbi a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta, cine mi-a dat atunci a luat o bataie de o tine toata viatalaughing
Ar fi bine sa te duci la medic, poate ai mana rupta(sa fie rupta, slabe sanse), sau poate sa fie sclantita. Mie cand mi-am dat mana peste cap, mi-a pus mama comprese cu gheata, si nu mi s-a umflat, sau s-a invinetit, m-a durut 2-3 zile, dar dupa eram ca nou…happy. Deci du-te la medic!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa mergi la medic și sa faci și o radiografie