Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Sora are cancer rectal cu metastaze la ficat. A fost operata la rect si acum face chimioterapie pentru ficat. A făcut 4 ședințe. Astăzi a fost si a făcut o radiografie abdominala. I s-a spus ca nodulii de la ficat au crescut. Cum este posibil? Am auzit de chemoembolizare hepatica. Este buna? Funcționează? Se găsește la Iași aceasta metoda? Cat costa? Sau dacă nu se găsește la Iași unde mai este?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Lawliet14 a răspuns:

Dumnezeu s-o ocroteasca!

| Anonimuserr a răspuns:

Ar putea să încerce și radioterapie pentru această boală necruțătoare.
Citostaticiele vinblastin sunt eficiente dar nu și în metastaze. Există citostatice foarte toxice față de acest Vinblastin. În orice caz acest tratament medicamentos este valabil pentru stadiile 1, 2 și maxim 3.
Legat de chemoembolizare este o prodecură modernă și forte eficientă pentru tratarea tumorilor care a înlocuit cu deplin succes bisturiul mult învechit. Prin această procedură nu se face anestezie generală, recuperarea este doar de o zi. Pacientul este conștient poate vorbi.
http://www.sanatateatv.ro/......-hepatice/
https://www.sanador.ro/galerie/interventie-de-chemoembolizare/
INtervențiile se fac la Sanador
http://www.drbogdanpopa.com/
Prețul nu îl știu, sună și tu la Sanador și întreabă.
Sănătate multă surorii tale! Sau mai bine zis, însănătoșire grabdnică completă!
Trebuie să te rogi pentru ea la o mânăstire sau să rostești rugăciuni făcătoare de minuni. Dumnezeu va fi cu ea!

| Paula555 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Mulțumesc mult! Noi am crezut ca funcționează chimioterapie, mai ales ca are 22 de ani. De la chimioterapie nu i-a fost asa rău, doar a avut senzație de greata si voma si ii priește orice mâncare.Iar la analize TGP si TGO au ieșit perfecte, doar prima oara au ieșit de 5 ori mărite.

| Anonimuserr a răspuns (pentru Paula555):

Trebuie să vina la București pentru clinica Sanador. Este o bună alegere embolizarea. Acolo se fac tratamente cu chemoembolizare. Vezi postul mei meu de mai sus.
Păi în chimioterapie astea sunt reacțiile adverse greață vomă. La fete/femei sunt accentuate, la bărbați mai puțin. Știu că aecst tratament costă dar pentru a trata o boală trebuie să faci rot de bani. CÂnd vine vorba de sănătate, este de prețuit.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Medicina a savat oamenii nu acei zei imaginari din cer...

| Paula555 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Asa este. Ea face chimioterapie cu avastin. Ni s-a spus ca este cel mai bun tratament si asa am si citit. Acum așteptam analizele la sânge. Știam ca trebuie sa iti iasă rau hemoleucograma, iar ea a făcut-o acum 3 săptămâni si i-a ieșit bine.

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim_4396):

Știu asta, este adevărat. Medicina este foarte importantă. Cum ai spus și tu,, medicana a salvat oameni" sunt total de acord cu tine, așa și este.

| anonim_4396 explică (pentru Anonimuserr):

Mai erau astia care duceau nebuni ca la oasele lui paraschiva...

Cica isi revenau instant...

Nu era nici un miracol ci era efectul placebo...cauta pe net

| floresdemayo a răspuns (pentru Anonimuserr):

Ce răspuns frumos și sensibil...

| Anonimuserr a răspuns (pentru floresdemayo):

Nu e cazul pentru ironii. Pentru că știi bine că am dreptate. AȘa că nu mai răspund provocărilor.

| floresdemayo a răspuns (pentru Anonimuserr):

Dar nu a fost vorba de ironie...
Dacă nu ți-aș fi apreciat răspunsul nu ți l-aș fi votat.

| Anonimuserr a răspuns (pentru floresdemayo):

Bine, îți mulțumesc pentru vot. Îmi cer scuze atunci, poate am înțeles greșit floresdemayo! Se mai întâmplă, suntem oameni, greșim.

| malvinacroft a răspuns:

Cancerul e o afectiune care se comporta atat de haotic incat cine spune ca exista un tratament care SIGUR va da rezultate bune, nu prea stie multe. Dupa cum un cancer e cauzat de mai multe cauze (nu doar una) la fel si tratamentul trebuie facut pe mai multe niveluri, nu doar unul. Exista chimioterapie, exista proceduri si tratamente medicale, exista psihoterapie, exista tratamente naturiste, incepand de la alimentatie pana la suplimente diverse. Un lucru pot sa iti spun din cazurile pe care le-am vazut eu - unele din ele remarcabile: daca sora ta nu isi schimba modul de gandire (nu as putea sa iti spun cum pentru ca nu o cunosc, dar vorbesc de o schimbare, profunda) nu stiu daca te poate asigura vreun medic de succes in tratament. Eu zic sa le faca pe toate, dar sa nu neglijeze partea psihologica. Si nici alimentatia. Se mai spune ca un cancer e facut dupa un soc emotional foarte puternic - vezi daca e cazul la voi.

| Alexia20 a răspuns:

Cauta pe youtube Crina Veres, e o femeie care s-a vindecat singura de cancer si explica si cum. https://youtu.be/UTGfo-EqwIk,https://youtu.be/NNSRb48_Szo

| Paula555 a răspuns:

Nu înțeleg de ce înainte de operație marker-ii tumorali erau 9, 1, iar acum sunt 11, 9. Ce se întâmpla? Ce nu funcționează?

| fiticredinciosi a răspuns:

Buna Anamaria,

imi pare nespus de rau pentru sora ta sad Nu vreau sa stiu prin ce treci tu si familia ta, cu atat mai putin prin ce trece sora ta sad

Eu doresc sa iti pun o singura intrebare si anume:
Crezi ca Dumnezeu si numai Dumnezeu o poate vindeca pe sora ta?
Daca crezi din toata fiinta ta, daca sora si familia ta cred ca numai puterea lui Dumnezeu va poate vindeca sora, fiica, luati legatura cu acest ucenic al Domnului, caci prin el, Domnul a facut foarte multe MINUNI.
https://rodiagnusdei.wordpress.com/......a-emanuel/

Cautati-l pe Dumnezeu din toata inima!

Pentru cei care vor lua in batjocora raspunsul meu nu pot sa va spun decat: Dumnezeu sa va ierte pentru ca poate nu stiti ce faceti si sa va deschida ochii spre adevar.

Dumnezeu sa va binecuvanteze!