| Ionut113123 a întrebat:

Buna, acum cateva minute m-am julit la degetul de la mana intr-un cui foarte mic nici cui nu-l pot numi e in fel de pioneza care e un pic ruginita, Nu mi-a curs sange m-am dat cu putin spirt, zona acea s-a facut rosie, ce ar trebui sa fac? trebuie sa ma duc la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| BlueDark a răspuns:

Da.Si repede. La urgente. Daca intarzii si ai contactat tetanos, adio life.

| BotezanDaniel a răspuns:

Salutare! happy Nu te du la medic, folosește mixtură mentolată, e albă, se găsește în farmacii.Eu foloseam pentru toate răniile, zgârieturiile, și imediat nu mai simțeam durerea aia enervantă. laughing Funda? big grin