| sparklingqueen a întrebat:

Buna,acum cateva saptamani am avut o incizie la un chist,acum o saptamana,mi s au scos firele, dar dupa ce m-am spalat pe fata acum 5 minute, am observat ca m-ai e inca un fir care nu mi l au scos.Ce fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Paaaaai, cred că dacă îl lași prea mult o sa fie mai dureros. Și cred că poate să crească riscul de infecție. E totuși un corp străin. Cred că ar fi mai bine să-l scoți mai repede.

5 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Poate nu era vindecata pe deplin incizia. Sau doar au uitat. Oricum trebuie sa mergi măcar la medicul de familie, asistenta ți-l poate da jos. Nu incerca sa o faci tu că e riscant.

| sparklingqueen explică (pentru VoidEternal):

E o problema daca ma duc saptamana viitoare sau trebuie fix saptamana asta sa mi l scoata?

| VoidEternal a răspuns (pentru sparklingqueen):

Paaaaai, cred că dacă îl lași prea mult o sa fie mai dureros. Și cred că poate să crească riscul de infecție. E totuși un corp străin. Cred că ar fi mai bine să-l scoți mai repede.

| Nirvanaaa a răspuns:

Te duci sa ti-l scoata. Nu il extrage tu.

| dinaprilie a răspuns:

Mergi din nou la dom doctor sau trage-l tu cu o penseta.

| aneliram a răspuns:

Mergi înapoi.