| sparklingqueen a întrebat:

Buna,acum cateva saptamani am avut o incizie,si acum o saptamana mi s au scos firele si dupa cateva zile a inceput sa ma manance in zona aceea si sa se irite si sa se exfolieze,si am observat acum ca nu mi au scos toate firele si ca m ai am unul, am luat tratamentul si am facut tot ce mi-a zis doctorul, ce fac? va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Este normal, trebuie sa folosesti crema. Vezi ce recomanda medicul. Numai la recomandarea lui.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul care te a operat te poate indruma ce sa faci, sa nu tragi de fire sa le lasi acolo chiar daca vezi ca nu ti au scos ei toate firele, suna l zilele urmatoare pe medic si spune i ca te maninca in zona operatiei, dar ce operatie ai avut? Ce varsta ai? Sanatate multa.

| sparklingqueen explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am avut o mica interventie chirurgicala nu mare lucru, dar probabil am facut o reactie alergica la crema cu care m-am dat, a inceput sa ma irite cand m-am dat cu ea

| Frank51 a răspuns:

E normal, se reface țesutul.

| sparklingqueen explică (pentru Frank51):

Nu mi se pare normal, am avut o incizie mica pe frunte si acum jumatate de frunte e iritata