| Marian_Cristian_Marin_1989 a întrebat:

Buna ziua, de curand am avut o operatie pentru extragerea venei safene si s-a folosit pentru inchiderea ranilor ață albastra - sintetica cred. Mi-au fost scoase firele de sutura de catre medicul respectiv dar dupa o saptamana am revenit in Uk unde am mai continuat recuperarea de inca doua saptamani. Pana azi toate bune si frumoase cand am observat ca doua din cele 14 taieturi s-au deschis. Uitandu-ma la ele am observat acea ata albastra iesind la suprafata, pe una dintre ele am scos-o usor dar cealaltă este blocata in tesut. Este vreo problema daca ramane acolo? ( poate la un moment dar o refuza corpul si o elimina )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Darius50boss a răspuns:

Spune-i medicului