| Ionescu_Andrei_1999_QXRQ a întrebat:

Buna, acum cateva zile iubitul meu mi-a intros unghia cu gel (marimea 3) peste cap, a inceput sa imi sangereze degetul si inca imi sangereaza sub unghie, s-a umflat degetul si am un lichid care imi iese de sub unghie. Cred ca s-a infectat, ce as putea sa fac? Inca nu am dat-o jos, ar fi o durere insuportabila.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se pare ca „iubitul" tău nu prea stie sa se comporte cu „femeile".

| Liviu a răspuns:

Banuiesc ca e mai dureros cand ciocane la usa din spate, doamne... ne ducem naiba ca societate happy

| Violleta2022 a răspuns:

Mai Andrei, daca ti-ai facut unghii cu gel si esti gay, atunci sufera si consecintele unui iubit violent, ca doar tu l-ai ales si cine stie, poate asa isi manifesta el dragostea pentru tine.

Totusi, pana iti rezolvi conflicutul cu iubitul, ca sa nu ti se infecteze degetul, recomand sa scoti unghia cu gel si sa mergi urgent la medic, ca sa-ti curete si protejeze degetul., inainte sa se infecteze.

Am salvat topicul tau aici (pentru orice eventualitate):
https://imgur.com/a/KRt3bnA

| carevaescu a răspuns:

Du-te repede la medic. O infectie netratata se poate răspândi si poate cauza mai multe neplăceri - gen amputatie. Doamne ferește, dar du-te repede