| Biencutzaa a întrebat:

Acum câteva zile mi-a venit trainerul(aparat dentar ca cel de box) și am dureri mari în timp ce-l port! Este normal? Întrebarea mea este pentru cei care au avut sau au, ce as putea face pentru a nu ma mai gândi la durere, sa fac sport sau ceva de genul? Este normal sa am dureri destul de mari și sa încep sa nu îl mai suport?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| ElenaEly1234 a răspuns:

Salut! Am o prietena care poartă si ea aparat dentar de ceva timp si la început acuza dureri mari si din cauza durerii, nu putea mânca și a slăbit mult. deci din câte mi-a spus ea, este normal ca la început să te doare. Sănătate!