| NIlieFlavius20 a întrebat:

Salut.
Acum ceva timp am avut o problemă dentară, respectiv cu al-2-lea molar din partea dreaptă jos.
O carie ajunsese la nerv, nebăgată în seama, s-a produs și o infecție.
Am fost la un cabinet, m-a consultat un doctor, după care mi-a curățat caria, mi-a scos nervul, dar... Când a încercat să îmi pună tratament pe canale pentru infecție, nu am putut rezista durerilor. A scos tratamentul, și mi-a spus să revin după 3 zile. Pentru calmare mi-a prescris un Nurofen Forte, și m-a sfătuit să scuip și să trag din zona dintelui.
După cele 3 zile am revenit, mi-a pus tratament, și mi-a zis să revin pentru plombă.
Acum eu nu am mai fost la plombare din cauze personale.
Recent de câteva zile au reapărut durerile la dinte. Dar de ce?
Posobil să se fii facut din nou infecție? Menționez că mă doare când îl ating, și îl simt puțin ridicat. Este o nouă infecție?
Mulțumesc anticipat. Fundă! + Respectul meu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Schimba stomatologul, vezi sa nu fie si ala tamplar ceva.Intreaba mai bine in orsaul tau unde gasesti un cabinet stomatologic bun.

Răspuns utilizator avertizat