| Annnonimm a întrebat:

Buna
acum ceva timp am ajuns la urgente cu o infectie urinara, am luat tratament cam 5 zile antibiotic si dupa aia urinal akut ideea este ca am cateodata niste senzatii de frig si nu ma linistesc decat daca sunt sub patura (temperatura nu am) iar acum nu stiu daca am acele senzatii de frig de la infectie sau daca mai am infectie, imi este frica sa nu fie cumva o infectie la rinichi, nu ma ustura camd urinez doar mi se pare mie ca urniez un pic mai des si mai am cateodata stari de greata, usturimi la stomac.
Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Mergi si fa o urocultura, iti va spune daca e vorba de infectie sau nu si evident vei stii ce tratament sa iei