| anonim_4396 a întrebat:

Acum m-am lovit putin la cap,m-a durut pe moment capul(de la lovitura)Si am pus mana pe cap sa vad daca nu curge sânge si acolo cand am pus mana nu ma durea, ma durea in partea dreapta(Eu m-am lovit în partea stângă) ma doare capul cand pun mana acolo, nu stiu de ce. Nu m-am lovit în partea dreapta si parca am o umflatura acolo(un cucui)Chiar nu stiu de ce...De la ce oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
19 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

La cate probleme ai, ar.finmai bine sa iti faci o asigurare de sanatate care sa aiba inclus un numar verde la care sa suni la orice ora sa iti raspunda doctorii.
Eu as face asa in locul tau

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

sad

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu fi suparata, poate ar fi mai bine sa urmezi sfatul lui
Imprevizibilul.
Nu poti trai asa cum traiesti, in afara de asta fii sigura ca iti vei atrage boli, avand modul acesta de gandire

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

sad am incercat orice să mă calmez, dar nu pot. Poate fac si boli adevarate de la atata stres sad de 3 luni eu sunt asacrying si devine din ce in ce mai grav

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Dar pe bune ca ma doare capul in dreapta si eu m-am lovit în stânga, parca am si cucui

| Alverto a răspuns:

Prima dată linisteste-te
Apoi citește asta
https://www.medlife.ro/......a-cap.html
Sănătate

| anonim_4396 explică (pentru Alverto):

Nu am nevoie de asta, nu a curs sange si nu mă doare la lovitura, ma doare in partea dreapta si m-am lovit în stânga..Am si cucui acolo in partea dreapta.
Multumesc, la fel!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prima chestie dupa o lovitura la cap este sa iei o aspirina. Dizolva cheagurile de sange.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

M-am lovit de multe ori si nu am luat aspirina

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se observa.laughing

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Cred ca te-ai lovit și tu crying

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, de multe ori. Nu se observa?

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Dacă zici tu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai nevoie de un psiholog vorbesc cat se poate de serios

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu,dar chiar ma doare in partea dreapta si m-am lovit în stânga, am si cucui. Cred ca am ipohindrie in stadiu avansat, zic asa ca ma sperii din orice, simptomeee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune ceva rece unde e cucuiul da nu tine mult

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar e ciudat ca nu m-am lovit acolo unde e cucuiul

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Interesant.