| anamaria82726 a întrebat:

Acum o saptamana-doua m-a tras curentul si ma durea foarte tare urechea. In general las sa imi treaca de la sine fiindca nu ma deranjeaza foarte tare. Dar de aceasta data nu prea suportam acea durere si mi-am pus in ureche ceva de la farmacie si ceva ulei. Mi-a pus mama. Deci de vreo 5-6 zile nu prea mai aud cu acea ureche. O simt infundata. Si nu aud la modul ca daca dau muzica tare la casti si mi-o pun in acea ureche aud extrem de vag si neclar. Ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista te trage curentul. Tu probabil ai o infecție la ureche. Contacteaza ti medicul de familie ca de mers la spital e mai greu in perioada asta

| aimullah123 a răspuns:

Cred ca ai otita si trebuie sa mergi cat mai repede la ORL altfel o sa surzesti

| anamaria82726 explică (pentru aimullah123):

Hai sa nu exageram

| aimullah123 a răspuns (pentru anamaria82726):

Nu exagerez man. De la o otita netratata poti ramane surd. Medicul de la ORL mi-a zis. Acum, nu stiu daca ai otita, am zis "cred". Cel putin asa s-a manifestat si la mine. Auzeam infundat. Nu puteam sa pun urechea pe perna din cauza ca ma durea la apasare. Si alte simptome...Medicul se astepta sa am o ciuperca.

| aimullah123 a răspuns (pentru aimullah123):

La mine tratamentul a tinut 5 zile parca.
Si mi-a prescris asa:
Xifia - antibiotic
Ketonal
Metronidazol
DexaTobrom de pus in ureche (ele sunt in mod normal de pus in ochi)

Sa speram ca la tine nu e otita big grin
A si incearca sa nu mai pui chestii in ureche asa fara sa stie medicul ca poti sa agravezi situatia