| XxAlex2001 a întrebat:

deci acum 3-4 zile m-a tras curentul sau ceva nu stiu exact m-a luat dintr-o data o durere de maxilar in partea dreapta impreuna cu urechea, nu puteam mesteca pentru ca ma durea sau sa fac anumite miscari, urechea doar ma durea dupa care cand mi-a mai trecut maxilarul urechea imi este infundata si nu aud clar si aud un tiut, nu ma mai doare urechea daca trag de ureche in jos se desfunda si dupa iar aceeasi chestie, ce ar putea fi? Este ok daca ma tin de nas si respir ca sa fac presiune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

M-a tras curentul este legendă urbană românească.
Ai un dop în ureche și ceva infecție sub el, de aia doare.

| Furnicuta000 a răspuns:

Simti si o presiune in zona nasului sau a fetei in general? Sau nas infundat?

| zilog a răspuns:

ȚINE-TE șî de nas șî de gură 10 minute ca să ne putem da seama!

racit frectie cu carmol,
in ureche pune rivanol cu o picatura de apa oxigengata daca vezi ca ia infectie
daca nu ai infectie
atunci manacana cate 1 aspirina de la BAIER la fiecare 4 ore doar dupa ce ai mancat si mancare inainte
daca nu iti trece mergi la orl

daca nu te rezolva mergi la acupunctura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi o nevralgie, dar cel mai bine este sa ii faci o vizita medicului de familie

| XxAlex2001 explică:

De asemenea cand fac chestia cu respiratu ma doare urechea si se aude ca un sfarait