| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma. Am ca o guma limita pe amigdala. Dar e un puroi.Acest puroi l-am facut dupa ce am racit la trahee.Azi am aflat ca nu este umflat, ca am un punct micut deasupra si in spatele amigdalei mai am puroi. E alb ca laptele. Eu fac ca un tratament. Fac gargara cu ceai te musetel. I-au albastru de matil si beau ceai.Acest puroi il am pe amigdala stanga.NU FAC FEBRA, NU MA SIMT RAU, Nu am fost la doctor. Mie foarte frica si plang intr-una. As vrea sa ma ajutati din tot sufletul va rog.Mor de plans si mi-e frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Du-te la doctor, nu mai sta si plange ca plangi degeaba. Nu pleaca puroiul de acolo daca plangi.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la doctor. Iti trebuie antibiotic, altfel infectia iti va afecta inima pe nesimtite. Vei face tratament corect si te vei vindeca 100%.

| Dienuka a răspuns:

Daca este puroi, inseamna ca este infectie. Mergi la medicul de familie sa se uite si sa vada exact. Cel mai probabil iti va recomanda un antibiotic. De exemplu, in cazul amigdalitei cronice (care se face dupa mai multe puseuri de amigdalita acuta) nu trebuie sa te simti rau neaparat sau sa ai febra. Prin urmare, cel mai ok este sa consulti un medic.
Sanatate.