| anonim_4396 a întrebat:

Alerg in fiecare zi peste 2.7 km. Merg pe jos 1 km. Merg cu bicicleta peste tot. Fac diferite exercitii cardio, exercitii pentru picioare. Alimentatia e chiar corecta; nu mananc dulciuri numai foarte rar. Beau mult lapte, mananc cat de cat sanatos. Credeti ca as putea slabi intr-un acest mod? Am 1.64 si 51 kg. Chiar vreau sa ma tin de treaba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Laptele mult nu face parte din categoria alimentelor sanatoase pentru om.Pentru un vitel este ok.

| DovleacTurbat a răspuns:

Esti deja slab. Slabesti prin deficit caloric aKa alimentatie, sportul doar modeleaza corpul.

| alinadianaaa a răspuns:

Eu zic ca nu iti mai trebuie sa slabesti mult dupa inaltimea pe care o detii.Important este sa ai grija la alimentatie, sa nu depasesti necesarul de carbohidrati, sa faci sport in fiecare zi, si ai sa vezi rezultate in timp scurt

| Mihaela_Sirbu_1997 a răspuns:

Nu trebuie sa faci atatea exercitii ci doar sa mananci de multe ori pe zi si in cantitate mica si nici o ciocolatica pe zi nu ar strica si atunci cand mananci carne incearca sa fie piept de pui si vara sa mananci multe fructe si legume si pe caldura asta incearca sa bei peste 2l de apa