| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu daca alerg (aprox) 2 luni, zi de zi, 1-3 ore/zi, si mananc echilibrat, adica nu mananc dupa ora 5-6-7,mananc mai putin(nici acum nu mananc mult) si am grija ce mananc, nu mananc dulciuri(nici pana acum nu mancam, doar uneori pufuleti sau inghetata) si daca mai merg si la piscina, sau ma fac pe bicicleta/banda, plus ceva exercitii, credeti ca voi slabi macar 5 kg?happy Multumesc anticipat, ofer fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| DyaNa1337 a răspuns:

Ok deci.
1) nu inteleg de ce vrei sa slabesti, la 51 kg esti aschie
2) pentru inaltimea si greutatea ta, ca sa slabesti trebuie sa nu mananci mai mult de 1700 calorii pe zi, iar daca mai faci si sport atunci e perfect.
3) legat de alergat, depinde cat si cum alergi, ca daca alergi 1 kM "la pas alergator" atunci degeaba alergi.
succes.

| CristiB93 a răspuns (pentru DyaNa1337):

Pai cum si cat trebuie sa alergi ca sa slabesti?

| vlad89c a răspuns:

In primul rand pentru ce vrei sa slabesti... chiar nu va mai inteleg laughing
51 de kg este chair extrem de perfect :X
Ori cum, da, vei slabi, dar de ce vrei feta sa slabesti? pun pariu ca nu se vede ca ai fi grasa straight face; deci chiar nu va mai inteleg, o fi ceva virus in capul fetelor...

| Ivanovicius a răspuns:

Da, vei slabi cu siguranta. Desigur nu dintr-o data, dar cu siguranta vei slabi, daca vei continua in acest ritm! Nu uita sa reduci painea!

| Dudu521 a răspuns:

Chiar e buna greutatea ta pentru varsta ta dupa mine big grin si dai vei slabi daca te ti de acest program big grin ai colacei?

| vlad89c a răspuns (pentru Dudu521):

Da cum sa aiba... la 1.60 si 50 de kg este chiar foarte bine, si chiar nu inteleg ce e cu toate fetele, 5 grame o fi bine pentru ele? sa le ia vantu.

| Dani010 a răspuns:

Http://www.kudika.ro/......acasa.html

Uite aici un program usor pe care poti sa ti-l faci si sper sa iti dea rezultate. :D