| DanutzzaMaria99 a întrebat:

Am 50 kg si 1.62. Stiu ca nu sunt grasa si toti imi spun asta, insa eu asa ma simt. As vrea cam intr-o luna jumate sa pot slabi la picioare si fund. Am putina celulita pe picioare si chiar as vrea sa dispara, dar in principal vreau sa fie mai subtiri. Pe langa dieta, care o tin. nu mananc prostii, ce exercitii as putea face? Credeti ca as putea sa reusesc daca alerg in casa pe loc, daca dansez si sar coarda? plus genoflexiuni si fandari.

2 răspunsuri:
| MgdDroopy a răspuns:

Bună.
Este foarte bine ceea ce faci.
Și nu exagera cu dieta. Să nu iți lipsească nimic din dietă: fibre, zaharuri, proteine, lipide. etc. Ai nevoie de fiecare în parte.
Un exercițiu bun: stai în genunchi, întinzi mâinile în față și te lași spre partea stânga, dar nu până jos de tot. Apoi te ridici în poziția inițială. Repeți și spre partea dreaptă. faci câte un set de 8 pe fiecare parte.
Uite ce am gasit pe net cautand exemple pentru tine. O sa ma inscriu si eu :) (nu vreau să pară că fac reclamă, dar mi s-a părut interesant
http://www.gymsport.ro/......-gymsport/