| Mycutsa a întrebat:

Buna all. Am o problema si nu stiu ce sa fac. In urma cu 5 zile am avut act sexual. Am facut-o prima data neprotejat apoi ne-am protejat. Problema este ca de 2 zile ma ustura foarte tare cand urinez si urina este usor rosiatica. Imi vine sa plang cand urinez. Tin sa spun ca ma ustura doar atunci cand urinez. Ce pot sa fac? Sa merg la farmacie? La ginecolg imi este oarecum rusine. Ce pastile pot lua? Sau crema ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Sex neprotejat= risc de a lua BTS-uri si de a face infectii. Probabil ai facut o cistita, de la contactul sexual neprotejat. Lasa rusinea si mergi la ginecolog, sa te tratezi. Nu te trata tu singura, ca se poate agrava. Nu ti-a fost rusine sa faci sex, nu trebuie sa-ti fie rusine nici de medic.

| artha a răspuns:

Buna, este normal sa te usture, asa e la primele contacte. Dar mai e un risc, daca el nu a fost destul de igienic poate fi o infectie, de aceea ar trebui sa treci peste pragul cu rusinea si sa mergi la un ginecolog sa te asigure. Nu are de ce sa iti fie rusine, asta e meseria lui, vede zeci de femei zilnic. Sper ca te-am ajutat, multa sanatate happy

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns (pentru artha):

LOL. Aici e vorba de boala cu transmitere sexuala. Trebuie sa mearga la medic.