| catalina_8997 a întrebat:

Buna all, am si eu o intrebare pentru voi. Care ar fi pretul unei operatii de apendicita cu tot cu spitalizare in conditiile in care nu am asigurare medicala? si aici ma refer la un spital de stat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| eni a răspuns:

Eu stiu ca se poate plati retroactiv pe 5 ani, intereseaza-te la casa de asigurari.Cred ca e in jur de 500 lei. O cunostinta de-a mea a fost intr-o asemenea situatie, si a platit, dupa care s-a operat. apendicita nu se amana, fiindca poti avea complicatii serioase.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In jur de 1500-2000 de euro.

| Sergiu2609 a răspuns:

900 si 1. 200 de euro. sa nu exageram si asta chiar intr-o clinica privata.