| Isoldie a întrebat:

Buna all! Am si eu o problema, am cazut azi pe sosea si m-am lovit grav la genunchi. Am mers totusi la scoala insa ma durea ingrozitor, dar cand faceam mai multa miscare parca imi trecea insa am momente cand nu pot misca piciorul de durere. S-a inflamat in zona genunghiului si cred ca e o afectiune a rotulei insa nu gasesc pe net foarte multe simptome. Merita sa ma adresez unui medic sau e doar o inflamatie de la cazatura? (am 18 ani si nu am mai avut fracturi sau ceva). Astept parerea voastra si daca ati patit asa ceva sa-mi dati un sfat. Merci anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| tomthecat a răspuns:

Chiar dacă nu e fractură, totuşi este bine să mergi la un control medical ca să vezi despre ce e vorba. Nu te autotrata ci mergi la un specialist ortoped la un spital bun. Sănătate!