| MaGicElEmEnt a întrebat:

Buna all!happy As vrea sa stiu cam ce exercitii fizice ajuta la slabire, anunt ca am 1.73m si 70 de kg si sunt baiat de 12 ani.

P. S:Abdomenele ajuta doar cresterea si intarirea patratelelor de pe burticalaughing sau ajuta si ele la ceva?

Daca cumva stiti care sunt va rog sa le ziceti dau funda.
Si mai ziceti-mi in afara de astea despre mersul pe bicicletahappy mersi

Răspuns Câştigător
| RicăPăturică a răspuns:

Apuca-te de alergari pentru rezistenta, fa cardio si exercitii pentru slabirea din grasime. Nu mai bea atatea sucuri si nu manca grasimi si dulciuri multe, dormi 9 ore pe zi... Iar de sala pentru cresterea masei musculare poti sa te apuci de la 15 ani. Eu la 1.78 am 70 kg cu masa musculara bine dezvoltata

1 răspuns:
| anonimCelebru a răspuns:

La 12 ani daca ai 70kg este ff mult... mai intai ar trebui sa ai grija ce mananci pentru ca poti sa faci degeaba ex de slabire daca mananci exagerat, evita grasimile chipsurile sau alte genuri, prea mult nu ar trebui sa slabesti max 5-7kg,alearga de 4x/saptamana seara, sa faci si abdomene cate 20-30/zi si mai cresti cand te obisnuiesti...cam asta pentru slabire si fii atent la alimentbig grin funda!