| MaGicElEmEnt a întrebat:

Buna all!happy As vrea sa stiu cam ce exercitii fizice ajuta la slabire, anunt ca am 1.73m si 70 de kg si sunt baiat de 12 ani.

P. S:Abdomenele ajuta doar cresterea si intarirea patratelelor de pe burticalaughing sau ajuta si ele la ceva?

Daca cumva stiti care sunt va rog sa le ziceti dau funda.Restul vot daca sunt folositoarehappyVa rog daca stiti metode sa le spuneti as apreciahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| psiHopixia a răspuns:

Abdomenele.hm.NU! Ele nu te fac sa slabesti in zona abdomenului,ele iti formeaza patratele sub stratul de grasime.(stiu caz) Singura ta solutie e o dieta...sad ca minelaughing Ghideaza'te dupa: "Dimineata mananc ca un rege, la amiata ca un print si seara ca un cersetor!" ajuta, intre mese bea un ceai anticelulitic (din farmacie maxim 12 lei) si un 4 mere pe zi neaparat. Asa eu de la 55 kg am ajuns la 49 kg in 7 ziletongue Good luck! happy

5 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Pai 1h de alergat in fiecare zi + pentru. inceput 10 abdomene+ 5 flotari iar la 3-4 zile mai adaugi inca 3 abdomene si 3 flotari! iar cand ajungi undeva la 50 de abdomene si flotari incepi si faci in mai multe serii!

| UseR4EveR a răspuns:

Pai tot un fel de abdomene dar ridica si picioarele in timp ce ridici si abdomenul o sa te ajute!

| csi69 a răspuns:

Nu incerca sa slabesti mult decat sa pui muschi pe tine! fa abdomene zilnic dimineata si seara daca poti fa cate 25 pauza 1 min inca 25 dimineata si seara de 4ori cate 25 daca poti macar fa tot asa de 2 ori 25 de flotari noaptea daca ai gantere ar fi bine sa le folosesti si nu mai manca cu grasime multa. cred ca daca ai alerga sau ai juca fotbal ti-ar prinde bine (sper ca merit funda)

| MaGicElEmEnt explică:

Ok dar mai am o intrebare in loc de alergat pot folosi bicicleta?(adica de mers pe afara nu dinaia care sta pe loclaughing'')

| cos96alx a răspuns:

Pai mergi la piscina si inoata acolo lucrezi tot corpul