| necunoscuta123 a întrebat:

Am 1, 53 si sunt clasa a 9 si sunt extrem de slabă..si mi-e rușine cu mine. Doctorul a zis ca nu am nimic... Dar vreau sfaturi sa fiu mai grasă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Singura solutie este sa pui mana serios si sa sa mananci mancare sanatoasa, fiindca cu aer sau snack-uri nu vei lua in greutate.
Dubleaza cantitatea de mancare si nu te ridica de la masa, pana nu mananci tot ce ai in farfurie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă doctorul a spus că nu ai nimic, primul sfat este să te bucuri de asta și să nu îți dorești altceva. Dacă vrei să îți schimbi acest echilbru, în care nu ai nimic din punct de vedere medical, cu altul în care o să fii mai grasă, s-ar putea întâmpla ca atunci când merg din nou la dl doctor. să îți spună că ai câte ceva, și că ar trebui să slăbești. Asta va fi mai greu.

| zilog a răspuns:

Mergi la Hambal, Balet, înot + mănâncă sănătos eventual nu ocoli lucrurile care conțin minerale și calciu
se zice că hambalul ajută foarte mult oamenii să crescă în înălțime!
Vorbește cu un chineto terapeut si mergi la o clinică unde se face în mod medical recuperare după accidente la coloana vertebrală sau după operații la coloana vertebrală pentru că personalul de acolo știe să te îndrume să faci exerciții fizice care să te ajute să crești corect sănătos și armonios!